Transport wody

Woda jest niezbędna do życia. Niestety w wielu miejscach nie można spożywać wody z wodociągów. Niezbędne jest w tedy kupowanie i transportowanie wody mineralnej lub źródlanej. Aby transport od producenta do punktu sprzedaży był jak najmniej uciążliwy warto zastosować skrzynki na wodę. Dotyczy to szczególnie wody sprzedawanej w szklanych butelkach, sprawdza się jednak również przy plastikowych.

Woda w butelkach szklanych

W dobie przemian w gospodarce odpadami, coraz częściej konsumenci wybierają wodę w szklanych, zwrotnych butelkach. Pod względem fizycznym butelki z tego tworzywa są jednak cięższe, mniej odporne na wstrząsy oraz trudniejsze w transporcie. Do ich przewozu idealnie sprawdzą się skrzynki na wodę mineralną – wykonana z plastiku osłona po pierwsze ochroni butelki przed stłuczeniem, po drugie pozwoli na składowanie gotowego produktu w stosach, a później na jego transport i ekspozycję. Woda w szklanych butelkach zyskuje na popularności bardzo szybko. Szczególnie dzieje się tak wśród zwolenników nurtu zero waste i less waste. Nie chcą oni generować dodatkowych odpadków jakimi są plastikowe butelki. Skrzynka na wodę pozwala na zakup większej ilości butelek napoju bez ryzyka stłuczenia. Dodatkowo staje się estetycznym miejscem składowania opróżnionych już, zwrotnych butelek. Zmiana plastikowych butelek z wodą na butelki szklane jest ekologiczna ale i zdrowa – butelki PET uwalniają do napojów szkodliwe substancje – dodatkowo przyczyniają się do zaśmiecania planety. Szklana butelka może być wykorzystana przez producenta wiele razy, a w momencie zużycia jest łatwo ją przetopić w hucie szkła.

Skrzynki na wodę mineralną

Atrakcyjna skrzynka na wodę, to nie tylko sposób transportu napojów. To także estetyczna ekspozycja i dodatkowa reklama napoju. Skrzynka na wodę mineralną może być logowana – można na nią nanieść odpowiednią grafikę – zwiększa to rozpoznawalność marki. Skrzynie tego typu są także znacznym ułatwieniem w transporcie – zabezpieczają butelki i można ustawiać je w stosy. Dzięki temu możliwy jest transport większej ilości napojów od producenta do konsumenta. Są też pomocne w magazynowaniu i dystrybucji towaru – oszczędzają przestrzeń zarówno w obszarze składowania jak i sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *