Czy warto założyć punkt kurierski?

Osoby szukające ciekawej dodatkowej działalności, która może być sposobem na dorobienie jeżeli posiada się lokal handlowy i usługowy mogą się zastanawiać nad tym, czy warto otworzyć punkt kurierski, będący działalnością na zasadach franczyzy. Co trzeba brać pod uwagę?

Firma kurierska franczyza – dla kogo taka forma dorabiania jest polecana?

Powinny zainteresować się nią osoby, które mają w swoim lokalu jeszcze trochę miejsca, na przykład dodatkowe niezagospodarowane pomieszczenie. W takim wypadku współpraca franczyzowa z firmą kurierską to jeden z pomysłów na dodatkowy biznes, któremu nie trzeba poświęcać czasu po pracy, ponieważ prowadzi się go równolegle do sprzedaży czy świadczenia usług.

Punkt pocztowo kurierski nie wymaga także zbyt wiele zaangażowania, szczególnie na początku działalności, kiedy klientów jest mało. Po prostu co jakiś czas będą przychodzić osoby, by nadać paczkę. Nie trzeba mieć także obaw, że prowadzenie takiego punktu pocztowo kurierskiego jest czymś trudnym.

Jakie warunki trzeba spełnić, by otworzyć punkt kurierski?

Oprócz wolnego lokalu, w którym będą składowane paczki w punkcie stworzonym na bazie współpracy franczyzowej z firmą kurierską, trzeba mieć w firmie także komputer, na którym będzie obsługiwany prosty program do nadawania paczek. Będzie on dostarczony przez franczyzodawcę.

Taki program nie wymaga prawie żadnych umiejętności, ponieważ obsługuje się go bardzo intuicyjnie. Można się tego bardzo szybko nauczyć i prowadzenie punktu kurierskiego stanie się prawie automatyczne. Czy trzeba zainwestować jakieś pieniądze, w otwarcie takiego miejsca jak Punkt pocztowo kurierski? Wystarczy sprawdzić warunki współpracy z daną firmą kurierską.

Firma kurierska franczyza – jakie są wymagania?

Firmy oferujące współpracę franczyzową nie mają praktycznie żadnych wymagań co do ilości nadanych paczek dziennie czy w rozliczeniu miesięcznym. Nie trzeba także nic inwestować na początek. Zarabia się też od razu z nadaniem pierwszej paczki. Wtedy także firma kurierska zaczyna zarabiać razem z franczyzobiorcą.

Nim podejmiemy się takiej współpracy, należy dokładnie zapoznać się z wymogami, na przykład w kwestii tego, jakie są konsekwencje zerwania współpracy i czego firma kurierska będzie od nas wymagać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *