Szerokie zastosowanie folii bąbelkowej

Folia pęcherzykowa już od wielu lat jest głównym materiałem służącym do zabezpieczania przesyłek. Jednak dzięki swoim termoizolacyjnym właściwościom sprawdza się także w wielu innych sytuacjach.

Jak zbudowana jest folia bąbelkowa?

Materiał składa się z dwóch warstw foli. Między nimi znajdują się specjalnie przygotowane otwory, w które doprowadzane jest powietrze. Folia musi być wykonana z tworzyw odpornych na rozdarcie oraz wilgoć. Dzięki temu pęcherzyki nie tylko zapobiegają uszkodzeniu opakowanych przedmiotów, ale także chronią je przed wodą. Producent folii bąbelkowej stara się, aby była ona wytwarzana w różnych rozmiarach i mogła być stosowana do zabezpieczania różnego rodzaju artykułów.

Rodzaje folii z pęcherzykami

Na rynku dostępnych jest wiele odmian materiałów z bąbelkami. Jest to odpowiedź na rosnące zainteresowanie klientów zakupami w sklepach internetowych. Folia musi służyć do ochrony całego spektrum przedmiotów. Do pakowania małych i kruchych przesyłek używany jest materiał z drobnymi pęcherzykami, które ściśle do siebie przylegają. Natomiast do zabezpieczania dużych przedmiotów takich lodówki lub meble stosuje się folie z bardzo dużymi bąblami. Folia sprzedawana jest zazwyczaj w belach, które mają różną szerokość. W ofercie można znaleźć także gotowe kawałki materiałów z bąbelkami, które zazwyczaj służą do wypełniania wolnej przestrzeni w kartonach na czas transportu. Nowością są folie do samodzielnego napełniania powietrzem. Jednak w takiej sytuacji należy dodatkowo zaopatrzyć się w sprzęt do nadmuchiwania.

Folia bąbelkowa – zastosowanie

Oprócz najbardziej popularnego zastosowania w przesyłkach folia pęcherzykowa pomocna jest również w innych okolicznościach. Wypełnione powietrzem bąbelki doskonale utrzymują stałą temperaturę. Dzięki temu folią można zabezpieczać jedzenie na wycieczki lub ochronić kwiaty doniczkowe przed zimowymi mrozami. Często materiał z bąbelkami służy jako pokrywa basenu, która jednocześnie nagrzewa wodę. Dostępne są także koperty z wklejoną w środku folią pęcherzykową, dzięki czemu przesyłany produkt nie wymaga oddzielnego zabezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *