Co warto wiedzieć o nieruchomościach komercyjnych

Nieruchomości komercyjne to temat rzeka. Inwestowanie w nie może oznaczać bardzo duży zwrot, choć długość stopy zwrotu nie zawsze jest łatwa do przewidzenia. Co warto wiedzieć o nieruchomościach i działkach komercyjnych? Czy tego typu inwestycje to dobry pomysł i czy warto je polecić każdemu?

Nieruchomości komercyjne, czyli jakie?

Nieruchomości komercyjne nie są wyraźnie zdefiniowane prawnie. Najczęściej używa się tego terminu w odniesieniu do nieruchomości, które nie są przeznaczone do zamieszkania, ale do prowadzenia działalności usługowej, handlowej, a czasem też związanej z lekką produkcją. Dotyczy to przede wszystkim gotowych budynków, które mogą być wynajmowane w całości, albo służyć do wynajmu pojedynczych lokali.

Nieco inaczej przedstawia się temat działek komercyjnych, które definiowane są głównie przez plany zagospodarowania przestrzennego, przewidujące wybudowanie w danym miejscu określonego typu budynków.

Czy na inwestycji w nieruchomości komercyjne można zarobić?

Często zadawanym pytaniem jest to, czy na inwestycji w nieruchomości komercyjne można zarobić. Doświadczenie mówi, że zdecydowanie tak. W przypadku nieruchomości przeznaczonych pod wynajem, zwłaszcza jeżeli zlokalizowane są w bardzo atrakcyjnych miejscach, stopa zwrotu może być bardzo duża i krótka.

Problemem jest jednak to, że nieruchomości takie potrzebują ogromnej inwestycji, żeby w ogóle zacząć. Nieco tańsze mogą być działki komercyjne, choć w dalszym ciągu jest to wydatek przekraczający możliwości przeciętnego portfela.

Czy do inwestowania w nieruchomości komercyjne trzeba mieć duży kapitał?

Najczęściej kapitał niezbędny do inwestowania w Działki komercyjne i inne, podobne typy nieruchomości jest bardzo duży. Istnieją jednak inne, bardziej dostępne opcje.

W dzisiejszych czasach coraz większą popularność zyskują firmy zajmujące się crowdfundingiem nieruchomości. Przedsiębiorstwa takie umożliwiają inwestowanie nawet relatywnie niewielkich kwot w daną nieruchomość i czerpanie proporcjonalnej do wysokości inwestycji części zysków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *