Czym są tereny inwestycyjne?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się tereny inwestycyjne w Katowicach. Można śmiało powiedzieć, że dość prężnie rozwija się rynek nieruchomości w tym mieście. W tym artykule wyjaśnimy, czym są dokładnie tereny inwestycyjne i podpowiemy, jak można je wykorzystać.

Inwestycje w Katowicach

Kupno działek jest jednym z najbezpieczniejszych i dochodowych sposobów lokowania nadwyżek kapitału. Warto również wspomnieć, że Katowice są jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Jest tam wiele uczelni oraz atrakcji turystycznych, dlatego potencjał jest ogromny. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście tereny inwestycyjne oddalone o 3-4 km od centrum.

Zalety terenów inwestycyjnych

Przepisy polskiego prawa nie definiują jednoznacznie „działki inwestycyjnej”. Jest to umowne określenie, czyli różnie rozumiane. Teren, który może zostać przeznaczony pod budynki przemysłowe jest działką inwestycyjną. Chodzi tu przede wszystkim o biurowce, obiekty handlowe oraz budynki magazynowe. Jeśli masz w planach określoną inwestycję to musisz szukać nieruchomości pod jej kątem. Terenem inwestycyjnym może być nie tylko działka przemysłowa, ale również rekreacyjna oraz budowlana. Doskonałą lokatą kapitału mogą się okazać tereny rolne, jeśli będziesz potrafił je przekształcić przed sprzedażą. Najprościej mówiąc teren inwestycyjny to teren, na którym może być zrealizowana jakaś inwestycja. Tereny inwestycyjne w Katowicach, jednak ceny nieruchomości nie należą do najniższych. Musisz zainwestować trochę własnej pracy, jeśli chcesz by zysk z terenu był znaczący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *