Dylematy przy organizacji wesela

Oświadczyny to dopiero początek. Zorganizowanie wesela to ogromne wyzwanie logistyczne. Z pewnością nierzadko pojawią się różnice zdań i kłótnie, nawet pomiędzy kochającymi się ludźmi.

Rezygnacja z uczestnictwa w weselu

Co skłania gości do tego, by zrezygnować z uczestniczenia w weselnym przyjęciu? Najczęściej są to względy finansowe. Inny powód to brak więzi z rodziną, brak utrzymywania kontaktów na co dzień i niechęć do pojawienia się na takiej imprezie.

O rezygnacji z imprezy powinno się powiadomić parę młodą z wyprzedzeniem, najlepiej już na etapie rozdawania zaproszeń. Zwykle para młoda prosi o potwierdzenie przybycia do konkretnego terminu.

Dlaczego wesele jest takie drogie?

Obliczając koszty wesela, warto doliczyć wynajem autokarów na wesele. Dzięki temu goście bezpiecznie i bez problemów dotrą do miejsca, w którym będzie odbywała się impreza.

Autokar sprawia, że przemieszczanie się między kościołem albo salą w USC a restauracją jest proste, szybkie i nie generuje żadnych kłopotów. Nikt nie ma wątpliwości, gdzie jest zabawa. Wynajem autokarów na wesele to naprawdę dobry pomysł.

Ile dać do koperty?

Goście często mają dylemat, ile pieniędzy dać do koperty. Kwota powinna pokryć koszt uczestnictwa w przyjęciu, jest to tak zwany „talerzyk”.

Para młoda powinna jednak wziąć pod uwagę fakt, że nie każdego gościa stać na drogi prezent. Wtedy trzeba zastanowić się, co jest priorytetem, prezent czy obecność bliskiej osoby. Goście jednak również powinni być świadomi, że para młoda ponosi wysokie koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *