Jak ochronić oszczędności przed inflacją?

Szalejąca w ostatnim czasie inflacja powoduje, że wielu z nas zastanawia się, w jaki sposób uchronić oszczędności przed utratą wartości. Przy tak szybkim spadku wartości pieniądza, trzymanie go w przysłowiowej skarpecie jest bowiem równoznaczne z pomniejszaniem realnej wartości naszych zasobów. Szukamy więc sposobu, by je przed tym ochronić – a najchętniej także pomnożyć.

W co można zainwestować?

Najpopularniejszymi zasobami, w jakie inwestują w ostatnich latach Polacy są waluty, kruszce i nieruchomości. Zwłaszcza te ostatnie zyskują od pewnego czasu szerokie grono zwolenników. Rynek nieruchomości w Polsce, zwłaszcza w niektórych jej częściach, rozwija się bowiem niezwykle dynamicznie i jest bardzo atrakcyjny. Lokale na wynajem w dużych miastach a także inwestycje nad morzem, w górach czy nad jeziorami przynoszą ich właścicielom wysokie zyski. Biorąc pod uwagę, że wielu z nas nie zna się na zasadach rynku, inwestycja w nieruchomości jest przy tym znacznie atrakcyjniejsza i bezpieczniejsza niż np. zakup akcji czy kruszców czy walut.

Inwestycje nad morzem czy w dużym mieście? Gdzie warto kupić nieruchomość?

Wielu z nas, jeśli już zdecyduje się na inwestycję w nieruchomości, zastanawia się, jaki kierunek obrać. Najpopularniejsze są dwa podejścia – mieszkania na wynajem w dużym mieście albo Apartamenty inwestycyjne nad morzem lub w innej ciekawej turystycznie części Polski. O ile ta pierwsza forma przez wielu uznawana jest (nie do końca zasadnie) za bezpieczniejszą, o tyle druga może przynieść znacznie większe zyski.

Potwierdziło się to zwłaszcza w dobie pandemii, kiedy Polacy istotnie ograniczyli wyjazdy zagraniczne, a ruch turystyczny w Polsce jest tak duży, jak nigdy. Ciekawe miejsca noclegowe są oblegane i rezerwowane z dużym wyprzedzeniem. W tej sytuacji, jeśli zdecydujemy się na apartament nad morzem inwestycja może nam się zwrócić znacznie szybciej niż mieszkanie w dużym mieście.

Dodatkowo, osoby posiadające apartamenty inwestycyjne nad morzem lub w innej turystycznie atrakcyjnej części Polski poza zyskiem z najmu mają też możliwość korzystania z uroków przyrody bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Kilka razy w roku mogą po prostu przyjechać do swojego mieszkania czy apartamentu i cieszyć się jego otoczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *