Skup złota Warszawa – od czego zależy cena złota w skupie?

Posiadacze złotych sztabek i innych złotych przedmiotów najczęściej decydują się na ich odsprzedaż w skupach złota i srebra. Co dokładnie wpływa na cenę złota w takich właśnie punktach?

Sprzedaż złota – ile można zarobić?

Złoto stale zmienia swoją wartość, ale od wieków uznawane jest ono za dobry sposób na zainwestowanie kapitału, ponieważ jego ceny systematycznie rosną. Posiadacze złotych przedmiotów nie powinni mieć także trudności z ich odsprzedażą – złoto odkupić może firma działająca w branży skup złota warszawa oraz skup srebra Warszawa oraz w innych miejscowościach.

Jak dużo można jednak zarobić na sprzedaży złotych przedmiotów? Ostateczna cena zależna jest od szeregu różnych czynników.

Na cenę złotego przedmiotu przy odsprzedaży wpływają w szczególności:
– notowania złota,
– ciężar i próba złota,
– rodzaj i stan złotego przedmiotu.

Notowania złota

Złoto jest kruszcem, który notowany jest na światowych giełdach. Najważniejszy wpływ na jego cenę posiada Giełda Londyńska, gdzie funkcjonują London Gold Market i Silver Gold Market.

Zmieniająca się w ciągu każdego dnia cena złota ma także bezpośredni wpływ na aktualne ceny tego kruszcu w skupach złota w Warszawa. Najlepiej zatem transakcji dokonać wtedy, gdy kurs jest korzystny. Historyczne i aktualne notowania można znaleźć on-line.

Ciężar i próba złota

Im złoto waży więcej, tym także więcej możemy na nim zarobić. Każdy punkt funkcjonujący jako skup złota Warszawa oraz skup srebra Warszawa, posiada bardzo dokładne wagi pozwalające na precyzyjne określenie ciężaru przedmiotu.

Ważna jest także próba złota, szczególnie w przypadku biżuterii. Próba określa procentową zawartość złota w stopie. Im wyższa próba, tym przedmiot będzie więcej wart. Niższa próba to 333 z 33,3% złota w stopie, wyższe to 585 z 58,5% złota. Monety czy sztabki zawierają 99,9% złota.

Rodzaj i stan złotego przedmiotu

Duży wpływ na wartość przedmiotu ze złota ma także jego rodzaj i stan. Przykładowo, gdy posiadamy złotą monetę kolekcjonerską, najlepszym miejscem na jej sprzedaż będzie skup złotych monet. Dlaczego?

Wartość złotych monet determinowana jest nie tylko przez kurs kruszcu, ciężar i próbę, ale także przez jej rzadkość. Poszukiwane monety będą zatem kosztowały znacznie więcej niż wynikałoby to z samego kruszcu zastosowanego do ich produkcji. Skup złotych monet, na przykład w sklepie numizmatycznym, może wówczas dokładnie wycenić numizmat i zaproponować korzystniejszą cenę niż skup złota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *