Kalendarz na zamówienie – co i jak

Obdarowywanie bliskich spersonalizowanymi prezentami jest w dzisiejszych czasach dość popularne. Czy jest to dobry pomysł i czy tylko na prezent? Jak się do tego zabrać? Czy realizacja własnego kalendarza jest skomplikowana? Rozważasz wykonanie terminarza na zamówienie? Czytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, jak przebiega proces jego wykonania i czy warto tworzyć własny kalendarz!

Gdzie i jak?

Kalendarz na zamówienie wykonuje obecnie wiele sklepów oraz punktów fotograficznych. Nie jest trudno je znaleźć! Pamiętaj jednak, że jeżeli planujesz podarować komuś spersonalizowany prezent tego typu, musisz zabrać się do tego odpowiednio wcześnie. Wydrukowanie Twojego projektu zajmuje firmom około 5 dni. Podczas okresów poprzedzających różne święta czas ten może ulec wydłużeniu. Pamiętaj, aby wziąć to pod uwagę! Projekt wykonuje się w programie komputerowym, który dostępny jest na stronie danej firmy. Jest to wygodne rozwiązanie – wystarczy, że wgrasz do programu wybrane zdjęcia i możesz zacząć tworzyć własny kalendarz! Sam projekt też może zająć Ci trochę czasu. Zależy, czy zdecydujesz na skorzystanie z gotowego szablonu np. „Dzień Babci” lub „Niezapomniane wakacje”, czy postanowisz wykonać wszystko samemu. Nawet jeżeli wybierzesz drugą opcję, powinieneś zmieścić się w dwóch godzinach.

Kalendarze na zamówienie zazwyczaj są dostępne w programach w wielu formatach. Do wyboru są również rodzaje papieru, na którym zostaną wydrukowane zdjęcia, szablony oraz układy zdjęć. Dzięki takiej różnorodności każdy z nas będzie w stanie stworzyć niepowtarzalny kalendarz dla siebie czy swoich bliskich.

Prezent?

Oczywiście kalendarze na zamówienie stanowią świetny prezent niemal na każdą okazję dla naszych bliskich. Są one jednak również świetnym dodatkiem do własnego domu. Dobrym pomysłem jest, aby całą rodziną czy też grupą przyjaciół co roku pod koniec grudnia tworzyć wspólnie kalendarz na zamówienie z Waszymi ulubionymi zdjęciami z minionego roku. Taka tradycja może stać się czymś naprawdę wspaniałym, zacieśniającym więzi i dającym poczucie wyjątkowej wspólnoty. Zwłaszcza że własne kalendarze nie są drogie! Te najmniejsze można kupić już za około 20 złotych. Jest to naprawdę świetna cena za gadżet, który sprawi, że cały nasz rok stanie się magiczny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *