Windykacja we Włoszech

Jednym z najbardziej niebezpiecznych zjawisk, które dotyka gospodarkę, jest kaskadowa niewypłacalność. Zjawisko to polega na tym, że przedsiębiorstwa będące w szeregu zależności, tracą kolejno płynność finansową w wyniku braku spłaty należności przez kontrahentów i klientów. Doprowadza to do sytuacji, w której teoretycznie dobrze prosperujące przedsiębiorstwo, ma problemy z płynnością finansową.

Windykacja należności we Włoszech

Obecnie z powodu gospodarczego zastoju i recesji, spodziewane są problemy ze spłatą zobowiązań, wobec zagranicznych partnerów. Wynika to głównie z tego powodu, że zagraniczne wierzytelności ciężej jest windykować. W dużej mierze może dotyczyć to Włoch, ponieważ gospodarka tego kraju, doznała prawdopodobnie największych strat.

Kiedy zdarzy się sytuacja, że nie możemy wyegzekwować spłaty zadłużenia od włoskiej firmy, musimy sięgnąć po wszelkie możliwości, w tym i te, jakie daje nam profesjonalna windykacja Włochy są krajem Wspólnoty Europejskiej, ale przepisy windykacyjne nie są takie same w każdym kraju.

W jaki sposób windykować długi z Włoch

Dług od firmy włoskiej możemy spróbować windykować samodzielnie, jeśli nasza firma posiada dział prawny. Koszta windykacji długów we Włoszech będą wówczas mniejsze, ale skuteczność takiego działania może być różna.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest najęcie firmy, która zawodowo zajmuje się odzyskiwaniem zadłużenia od firm zagranicznych. Koszta windykacji długów we Włoszech w takiej formie rosną, ale spodziewać się możemy zdecydowanie szybszego odzyskania pieniędzy.

Dlaczego takie firmy są bardziej skuteczne?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, że polskie firmy i włoskie współdziałają w obszarach takich jak windykacja Włochy mają swoje specyficzne przepisy i mentalność urzędników. Znajomość języka, zarówno tego potocznego, jak i prawnego również pozwala na szybsze efekty.

Współpraca z włoskim prawnikiem lub firmą windykacyjną sprawia, że dłużnik od razu zdaje sobie sprawę, że przeciąganie spłaty wobec nas raczej się nie opłaci. Może być nawet dla niego gorzej, ponieważ windykacja należności we włoszech, przez włoską firmę, może skutkować szybką blokadą kont bankowych i innymi niemiłymi reperkusjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *