Co warto wiedzieć przed zapisaniem się do szkoły językowej?

W Polsce z roku na rok przybywa szkół językowych, które posiadają bardzo ciekawy oferty mające zachęcić przyszłych kursantów do rozpoczęcia w nich nauki. Większość szkół językowych uczy zarówno dorosłych, jak i dzieci, dlatego też w ich szeregach można znaleźć zazwyczaj kilku bardzo dobrze wykwalifikowanych lektorów, którzy dysponują odpowiednim doświadczeniem. Na co zwrócić uwagę przed zapisaniem się do konkretnej szkoły? Co jest ważne dla takiego kursanta? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Jaka szkoła językowa jest warta uwagi?

Bez względu na to, czy to rodzice szukają odpowiedniej szkoły językowej dla swojej pociechy, czy też osoby dorosłe chcą rozpocząć naukę języka angielska, trzeba wiedzieć na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły językowej.

W każdym dużym mieście jest przynajmniej kilkanaście takich szkół, które zazwyczaj reklamują się jako miejsca, w których kursant bardzo szybko nauczy się języka obcego. Ponadto, podkreślają one, jak dobrą kadrę posiadają oraz stawiają na najlepsze metody nauczania.

Co jest ważne dla przyszłego kursanta?

Język angielski nie jest trudnym językiem do nauczenia się. Jednak różne szkoły posiadają rozmaite metody nauczania, które nie zawsze pasują konkretnym osobom. Są bowiem kursanci, którzy wolą uczyć się języka angielskiego w tradycyjny sposób poprzez normalne wykłady. Jest jednak grupa, która uważa, iż najszybciej można nauczyć się języka obcego poprzez słuchanie muzyki, oglądanie filmów, odgrywanie różnych scenek, rozmowę z innymi.

Ważne jest więc, by wybrać miejsce, w którym metoda nauczania będzie satysfakcjonująca dla kursanta. Ponadto, dobrze także wybrać miejsce, które gwarantuje już uczestnikom odpowiednie materiały do nauki.

Język angielski w rok – to możliwe!

Czy to możliwe, by nauczyć się dobrze mówić i pisać języka angielskiego w ciągu 12 miesięcy? Zdecydowanie tak. Szkoły językowe często szczycą się tym, iż posiadają genialne metody nauczania, dzięki temu, ich kursanci już po rocznym kursie potrafią świetnie porozumiewać się w obcym języku.

Trzeba jednak wiedzieć, że wiele zależy również od samych uczestników takiego kursu. Osoby, które są zamotywane do nauki znacznie szybciej przyswoją wiedzę, niż te, które zostały np.: zmuszone przez pracodawcę do nauczenia się języka angielskiego.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *