3 rodzaje wycieraczek zewnętrznych

Rodzajów wycieraczek jest bardzo dużo i wybranie tej idealnej może się okazać wyzwaniem. Mimo tego, że temat wydaje się być trywialny, to warto poświęcić na niego chwilę, bo przecież wycieraczka zewnętrzna jest pierwszą rzeczą, jaką widzą nasi goście, kiedy do nas przychodzą. Jakie rodzaje wycieraczek są dostępne na rynku?

Wycieraczki zewnętrzne kokosowe

Jedne z najpopularniejszych rodzajów wycieraczek. składają się z dosyć grubo splecionych, szorstkich włókien, które umożliwiają zbieranie brudu z naszych butów. W dodatku ma ona właściwości wchłaniające wodę, dzięki czemu nie nanosimy wilgoci do domu. Splecione włókna kokosowe układane są na gumowej podstawie, dzięki czemu wycieraczka zewnętrzna ma dodatkowe zabezpieczenie. W dodatku jest możliwość zakupienia jej w rolce, dzięki czemu możemy sami wyciąć ją pod wymiar i dopasować idealnie do naszych drzwi. Ma ona jednak jeden spory minus – bardzo szybko się zużywa. Wynika z tego fakt, że dosyć często trzeba ją wymieniać. Nie mniej jednak są one stosunkowo tanie, dzięki czemu te wymiany nie powinny stanowić dużego problemu.

Wycieraczka zewnętrzna gumowa

Kolejnym rodzajem wycieraczek jest ta wykonana z gumy. W przeciwieństwie do tej kokosowej, jest ona bardzo trwała i może nam posłużyć na lata. W związku z materiałem, z którego jest ona wykonana, wyróżnia ją odporność na wodę. W dodatku bardzo łatwo jest ją wyczyścić, bo wystarczy tylko wytrzepać nagromadzone zanieczyszczenia i pozamiatać wokół niej. Od czasu do czasu możemy umyć ją wodą, żeby mieć pewność, że jest bardzo czysta. Dostępne jest wiele modeli tego rodzaju wycieraczki, które możemy dopasować do rodzaju obuwia, w jakim najczęściej chodzimy. Wycieraczka zewnętrzna gumowa jest bardzo uniwersalna i sprawdzi się w wielu domach, a do tego zawsze będzie pasować do otoczenia.

Wycieraczki zewnętrzne z tworzyw sztucznych

Ostatni rodzaj wycieraczek stworzone są z włókien, które przypominają sztuczną trawę. Podobnie do tych wykonanych z gumy, są one odporne na wodę i łatwo jest je wyczyścić. Nie mniej jednak, nie są one aż tak trwałe i będziemy musieli je dosyć często wymieniać.

Wybierając wycieraczkę musimy zwrócić uwagę na to, w jakim otoczeniu się ona znajdzie. Do tego należy dopasować materiał, z jakiego będzie ona wykonana. Oprócz tego, warto też zwrócić uwagę na jej wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *